Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stáj Loděnice - Ranč u Kotvy

4. 5. 2008

Stáj Loděnice=Ranč u Kotvy

Tak tenhle výlet 1.5.2008 byl absolutně neplánovaný. V 11:00 jsme vyrazily s mamkou a ségrou na dostihy do Lysé nad Labem /clanky/fotografie-koni-z-dostihu/lysa-nad-labem-1_5_2008

  Ségra řídila, párkrát s námi zabloudila :-D a mé nadšení se mnou absolutně nesdílela. Předpokládala, že si nafotím pár koní a jedeme zpět ku Praze. Nějak ji nedošlo, že když se jede na dostihy,  je to na celý den. Tím pádem jsem jí musela vyjít vstříc a naše setrvání v Lysé jsem stáhla na 4 dostihy.

Do Lysé jsem chtěla jet hlavně kvůli steeplechase. Však první dostih tohoto druhu mě z toho vyléčil. Na skoku těsně před tribunou došlo k pádu koně Aloe Vera. Ten se zvedl, utekl a jezdec zůstal ležet. Hned se k němu seběhli vodiči, saniťákům trvalo cca půl minuty, než se rozhoupali a vyrazili mu na pomoc. Zřejmě doufali, že se sám probere. Problém byl, že koně měli stejný skok absolvovat ještě jednou, takže dostihová komise nakonec dostih zastavila a už se neopakoval.

Jezdec se po cca 7 minutách probral a dopajdal do sanitky. Později jsem se dozvěděla, že měl přeražený nos a zapadlý jazyk. Zda se mu stalo i něco dalšího zatím netuším.

Každopádně to byl dostatečně odstrašující zážitek, abych na steeply zanevřela (kdyby se hned sebral ze země a odešel, bylo by to něco jinýho, ale jak tam tak polomrtvě ležel, vypadalo to dost děsivě). 

Před pátým dostihem jsem nafotila Americkou Hvězdu a jelo se ku Praze. Ségra si vymyslela, že Prahu objedeme - nakonec se zamotala tak, že nám udělala exkurzi starou Prahou, přes Malostranské náměstí :-), ale pak nějakým zázrakem trefila na Plzeňskou a jelo se na Prahu západ.

Sestřička si vymyslela, že nám ještě ukáže lom Velká Amerika. Vydaly jsme se tam přes Loděnice, kde jsme samozřejmě musely zastavit :-)

I když stáje nevypadají od silnice moc velké, výběhy jsou rozlehlé se spoustou koní. Fotky se nevyvedly úplně podle mých představ (většinou byli dost přepálené), ale třeba se někomu budou líbit, alespoň koníci. Tak tu je máte : 

A zde něco málo o stáji:

http://www.sweb.cz/StajLodenice/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

uza kone

(anca, 15. 1. 2009 10:22)

ahojky ivco mas uza kocky.Hlavne glorca,sance,arabela,gituska a ji ni konici.mas velkou staj a uz kone pozdravuj vsechny kone.pa pa

super stáj

(simík, 15. 1. 2009 10:21)

Ahojky lidičky tato stáj je opravdu veliká. Výbehy jsou strašně veliké a jsou tam super konici.jsou spolehlivý hodný a hlavne vychovaný.pa pa vaše sima

ranč

(monča, 17. 11. 2008 18:22)

Tahle staj je uplně staj ulně good.Majitelka Ivča Marhoulova je hrozně hodná a hodně nauči.A maj ji mocinky rada!!!!!!!!!!!!

konici

(mončík, 5. 6. 2008 8:57)

ty koníci jsou tam nadherný hlavně tam je super Majitelka Ivča Marhoulová. narodilo se nám nove hříbě je mu 8dní a ještě nema jmeno. tak ahoj

Ranč

(simčík, 5. 6. 2008 8:57)

Máme nové hříbátko od šarloty je mu 8dní .Narodilo se ve čtvrtek.hříbě na jízdárně se jmenuje šaron né šeroun a majitelka je fakt prýma

Ranč

(Neli, 3. 6. 2008 15:48)

Vím o každé změně v této stáji to hříbě na jízdárně se jmenuje Šeroun a narodilo se před 2 měsíci byla jsi tam nedávno:-) Majitelka je opravdu fajt kámoška:-)

...

(Tereska, 19. 5. 2008 10:11)

:) Oni ty stáje se nezdaj.. Uvnitř je tuším takovejch 20 boxů, navíc ponící bydlej po dvou :) Pak je tam asi ještě 8 venkovních a v zadním výběhu je "domeček", kde přebývá stádečko koníků zcela volně. Koní je tam vskutku hromada.